Období školních výletů zahájila třída 6.B, která strávila dva plné dny na Dřípatce v Prachaticích. Pozitivní byla 100% účast všech žáků třídy.

18.05.2012

Zážitkem prvním byla (pro někoho) již jízda vlakem do Prachatic. Po ubytování a obědě jsme měli připravený první „výukový program" - výkladovou prohlídku historické části městě. Děti se dozvěděly o zajímavých pověstech i skutečných událostech, které souvisely se vznikem města Prachatice. Na závěr prohlídky jsme navštívili místní muzeum s velmi pěknou expozicí historické karavany se solí.
Po prohlídce nás čekal hlavní cíl - výstup na rozhlednu Libín (výstup z 550 m n. m. až do výšky 1096 m n. m.). Poctivou prací jsme se nakonec všichni na rozhlednu dostali a odměnou nám byl krásný výhled do krajiny.
Den byl zakončen opékáním a hraním her.
Bohužel druhý den nás překvapilo špatné počasí, takže jsme nemohli dodržet naplánovaný program - návštěvu přírodní rezervace. Náhradní program v budově Dřípatky se ale všem líbil.
Při hodnocení výletu převládaly jen samé pozitivní dojmy a pocity, všem žákům se výlet moc líbil. Užili jsme si spousty zážitků a legrace a všichni se těšíme na další společné akce.

Lukáš Boháč
To