Žákům naší ZŠ se podařilo dosáhnout dalších úspěchů v matematických soutěžích, tentokrát dokonce na dvou frontách.

13.05.2013

Počátkem druhého pololetí se pět odvážlivců pustilo ve spolupráci s panem učitelem Škorpíkem do řešení šestice úloh školního kola matematické olympiády. Všech pět účastníků (Natálie Hůrková, Míša Kuderová, Nicola Siviglia ze 6. třídy, Adam Pavlín ze 7.A a Katka Hrubešová ze 7.B) se stalo úspěšnými řešiteli školního kola a vybojovali si postup do kola okresního. Tam byl nakonec naším nejúspěšnějším řešitelem Nicola Siviglia, který obsadil v kategorii 6. tříd krásné druhé místo se ziskem 15 bodů z 18 možných. Úspěšnou řešitelkou se stala také Katka Hrubešová se 13 body, která svým výkonem dosáhla na dělené páté místo v kategorii 7. tříd. Celkové výsledky lze najít na http://www.ddm.ckrumlov.cz/5/cz/normal/souteze-msmt
Druhého úspěchu dosáhl Lukáš Dolanský z 5.B v soutěži Matematický klokan. Vy, kdo si vzpomínáte na jeho suverénní vítězství v rámci naší školy v kategorii Klokánek, vězte, že po vyhodnocení všech řešitelů z okresu Český Krumlov mu jeho 114 bodů ze 120 možných stačilo i na poměrně jasné vítězství v poli celkem 356 účastníků! Nechme se překvapit, až se k nám dostane vyhodnocení výsledků za celou ČR... Jako dokreslení úspěšné reprezentace naší školy lze uvést, že výsledky Michala Talíře z 5.A (92 bodů), Martiny Jedličkové ze 4.A (90 bodů) a Anny Čapkové ze 4.B (89 bodů) znamená 5., 6. a 7. místo ve výsledcích v této kategorii za krumlovský okres.

Martin Škorpík