Také v letošním školním roce jsme se rozhodli, že peníze získané sběrem víček a papíru darujeme dětem, které si je opravdu zaslouží - Elišce Cajzové a Danovi Koreňovi.

08.06.2015

Daneček navštěvuje 4. třídu praktické školy v Praze 8. Byl mu diagnostikován Kabuki syndrom (jedná se o vzácné onemocnění, jehož projevy jsou mentální postižení, vrozené vady srdce a trávicí soustavy) a atypický autismus. Peníze získané sběrem budou použity na hippoterapii (fyzioterapeutická metoda, která probíhá na koni se speciálním výcvikem pod vedením fyzioterapeuta). Eliška je žákyní 2. B naší školy a její diagnóza zní dětská mozková obrna - spastická diparéza. Peníze získané sběrem pomůžou na uhrazení speciální léčby v lázních Klimkovice.
Všechny děti z prvního a druhého stupně se do akce opět zapojily velmi zodpovědně. Nejlepšími sběrači byly již poněkolikáté děti ze 4. B. Celkem se nasbíralo 297 kg víček (což odpovídá částce 1 633 Kč) a 4 593 kg papíru (to znamená 9 186 Kč). Získané finanční prostředky (celkem to je 10 819 Kč) spravedlivě rozdělíme mezi Elišku a Danečka.

Moc děkuji všem, kteří se do sběru zapojili - dětem, rodičům, prarodičům, známým, učitelům ...

Jitka Novotná