8. třídy navštívily Techmania Science Centrum

Rozbalte si informace


12. května 2022 žáci osmých tříd vyrazili na interaktivní výstavu do Techmania Science Centra v Plzni. Experimentovali a poznávali, jak funguje svět okolo nás skrze unikátní expozice (Inženýr, Člověk a zvíře, Budoucnost na talíři, MáToHáček, Edutorium, Filmohraní, Obnovitelné zdroje a další).

V planetáriu si někteří odvážlivci vyzkoušeli gyroskop a výcvik astronauta na vlastní kůži. První odvážný byl Pavel Malý, po němž se osmělili i další. Nejzběsilejší "jízdu" však absolvoval Vítek Dolanský! :-)
Techmania na každý den připravuje vědecko-technické show. My jsme měli možnost vidět, jak působí elektrické pole, na vlastní kůži poznat elektrický náboj a připomenout si, co udělají dvě stejně nabitá tělesa přiblížená k sobě. Vybraní osmáci se nabili na 30 tisíc voltů.
Při vycházení z Techmanie nás na schodišti provázely citáty, jimiž bychom tento příspěvek rádi ukončili: 
,,Jediné, co vím, je, že nic nevím." Sokrates
,,Klíč ke vší vědě je otazník." Honoré de Balzac
,,Matematika učí - nepřehlížejte nuly!" Gabriel Laub
Kalkušová, Lukášek, Škorpík