1. prosince si lidé po celém světě připomínají Světový den boje proti AIDS. Právě proto od 16. listopadu do konce prosince probíhá celorepubliková kampaň Červená stužka, do které se zapojí i žáci osmé třídy naší školy.

26.11.2019

Jedná se o informační akci spojenou s veřejnou sbírkou. Zakoupením odznáčku upozorníte na problematiku HIV/AIDS. Vyjádříte svou účast s těmi, kteří jsou nemocní nebo již této chorobě podlehli. Červená stužka má být symbolem naděje, že se objeví účinná vakcína, způsob léčby, který zastaví utrpení, že se zlepší životní podmínky HIV pozitivních lidí. Výtěžek sbírky bude použit na provoz a preventivní činnost České společnosti AIDS pomoc a Domu světla - provoz ambulance, ve které se provádí bezplatné anonymní testování na HIV infekci, na provoz telefonní a internetové AIDS poradny.
Pomozte i vy v boji proti této smrtelné chorobě tím, že si zakoupíte odznak v hodnotě 20 Kč.

Červená stužka na naší škole proběhne 29. listopadu. Děkujeme.

Jitka Novotná