Čtvrtou třídu jsme zahájili focením se v pravěku. Oblékli jsme se, nalíčili a posedali kolem ohně. Některé děti se do této doby ponořily i výrazově. Pro další výuku Člověk a jeho svět jsme využili nabídku programu regionálního muzea a strávili jsme téměř celé dopoledne v Prokešově zahradě. Programem nás provázela paní Veronika Hlaváčová a George.

25.10.2022

Mohli jsme si osahat pravěké nástroje, zbraně, drtit pšenici mezi kameny, rozdělat oheň pomocí dřívka a provázku. Zjistili jsme, co naši předci v minulosti jedli, kde a v čem žili, čemu se věnovali a v co věřili. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet střelbu lukem na „divočáka Pepíka“. Počasí nám přálo a děti odcházely rozdivočelé jako pravěcí lidé.

Děkujeme zaměstnancům muzea za čas strávený na čerstvém vzduchu a věnovaný dětem.

Lenka Tomková a Olga Josífková