Devítka ve Velešíně

Rozbalte si informace


Vybírat si ve čtrnácti letech profesi, která mě má provázet po celý život je první, zásadní rozhodnutí v životě školáka. Možností je mnoho. Informací ještě víc. Není ale nad to, mít možnost se s profesí seznámit tváří v tvář a osahat si některé její taje. To byl důvod, proč jsme opět přijali pozvání Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně.

Pedagogové a žáci školy se ujali našich deváťáků a umožnili jim, aby si některé věci prakticky vyzkoušeli. Seznámili se s programem, ve kterém si namodelovali přívěsek na klíče, který bylo možné vytisknout na 3D tiskárně. Vyzkoušeli si pájení, ověřili svou jemnou motoriku a přivodili si několik puchýřů. Svůj talent projevili ve světě virtuální reality, kde pokořili dosavadní rekord s mečem.
Příjemná návštěva s milými průvodci a poodhalení tajemství oborů vyučovaných na této škole.
Pavel Lukášek

Fotogalerie