Tento týden přišli do sedmých tříd netradiční žáci. V hodinách přírodopisu se učíme o organismech v blízkosti člověka. Nemohli jsme proto zapomenout na naše domácí mazlíčky.

26.10.2018

Po troše teorie o domestikaci, šlechtění, rasách, využití a péči nás čekala ta nejlepší hodina. Předvedení vlastních domácích mazlíčků.

V 7. A jsme se díky Míše Jílkové, Nelče Kovářové, Majdě Ludačkové, Matymu Cajthamlovi, Pepovi Zemanovi, Lukymu Jelínkovi a Jole Hulcové seznámili s džungarským křečíkem Fifinkou, želvou Edou, kocourkem Herem, pejskem Brunem, hroznýšem Alfonsem, agamou Poukem a morčetem Filípkem.

Aspoň na fotografiích jsme poznali kocoura Maxe Gutwirtha, kolii Almu Čabelovou a křečka Nynýska Hrabce.

Každý „páníček“ své zvířátko představil, povyprávěl o něm, případně předvedl, co už zvířátko naučil, zodpověděl dotazy spolužáků.

Všem dětem a rodičům děkuji za ochotu a zpestření vyučování.

Jitka Novotná