Tento týden přišli do sedmých tříd netradiční žáci. V hodinách přírodopisu se učíme o organismech v blízkosti člověka. Nemohli jsme proto zapomenout na naše domácí mazlíčky.

06.11.2017

Po troše teorie o domestikaci, šlechtění, rasách, využití a péči nás čekala ta nejlepší hodina. Předvedení vlastních domácích mazlíčků.

V 7. A jsme se díky Kikině Sekerkové, Ondrovi Nahodilovi, Míše Miglové, Mirce Žilavé, Majdě Hrbáčkové seznámili s pejsky Maxíkem, Mattem, fenkami Mayou, Lili, morčaty Motym a Bertíkem.

V 7. B se sešlo mazlíčků víc. Poznali jsme oblovky Vláska a Hašlerku Starých, Oskara Gallistla, andulku Bertíka Šebestu, morčata Emilku Kubalovou, Ugína Buše, Amálku a Emi Kadlecovy, irského vlkodava Abigail Sazamovou, osmáky Petru a Lucku Jungvirtovy, křížence Radara Konvalinku a zakrslého králíka Olafa Mikeše.

Každý „páníček“ své zvířátko představil, povyprávěl o něm, případně předvedl, co už zvířátko naučil, zodpověděl dotazy spolužáků.

Všem dětem a rodičům děkuji za ochotu a zpestření vyučování.

Jitka Novotná