Také v letošním školním roce zavítali do hodin přírodopisu v 7. třídách naši domácí mazlíčci.

14.10.2019

V přírodopisu se učíme o organismech chovaných člověkem. Po troše teorie o domestikaci, šlechtění, rasách, využití a péči nás čekala ta nejlepší hodina. Předvedení vlastních zvířátek.

V 7. A jsme se díky Fandovi Kudláčkovi a Barče Teryngelové seznámili s britskou krátkosrstou kočkou Micinou a bojovnicí pestrou Evženem. V 7. B jsme přivítali hlavně pejsky. Áďa Švábová představila bígla Bastyho, Markét Lukschová jorkšíra Luckyho, Kiki Lamač křížence Maxe, Kuba Janoušek čivavu Aminku, Ali Novotná Kevina (plemeno Cotton de Tulear). Do školy zavítal i králík Lojza Jíti Novotné a aspoň na fotografii jsme poznali kocoura Juliána, o kterém vyprávěl Romča Havlík.

Každý „páníček“ své zvířátko představil, povyprávěl o něm, případně předvedl, co už zvířátko naučil, zodpověděl dotazy spolužáků.

Všem dětem a rodičům děkuji za ochotu a zpestření vyučování.

Jitka Novotná