Land art v rámci hodin výtvarné výchovy

Rozbalte si informace


S žáky 5. a 6. ročníku jsme využili slunných dní minulého týdne a vydali se na Dubík tvořit Land art - umění, které je charakteristické komponováním přírodních materiálů do terénu.

Land art (někdy také Earthworks nebo Earth art) a jeho umělecké přístupy se poprvé v umění začaly objevovat v 60. a 70. letech 20. století v USA. Jeho vznik byl inspirován ostatními moderními směry 20. století.

Land art je úzce spojen s přírodou a venkovními prostorami. Využívá různé přírodní materiály: kameny, dřevo, hlínu i rostliny, které jsou různě naaranžované a rozmístěné mimo prostory galerií ve volné přírodě. Mnoho z prací Land artu bylo vytvořeno v Arizoně, Nevadě, Novém Mexiku nebo Utahu. Nám však bohatě postačil Dubík. :-) 

Níže publikované fotografie jsou výsledky skupinových prací žáků 5.B, 6.B a 6.C. Výtvory můžete posoudit sami, myslím, že je co obdivovat.

Veronika Kalkušová

Fotogalerie