Okresní atletická olympiáda v Kaplici

Rozbalte si informace


Ve dnech 14. a 15. června se na atletickém stadionu při ZŠ Školní v Kaplici uskutečnily Okresní atletické olympiády 1. a 2. stupně.

Žáci 2. stupně soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích (mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně, starší žáci) a na programu bylo šest soutěžních disciplín - běh na 60m, hod míčkem (vrh koulí), skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běh a štafeta 4 x 60m.

Na stupních vítězů se žáci naší školy objevili třikrát. Jitka Novotná obsadila 1. místo ve vrhu koulí, Adam Karlíček 1. místo v běhu na 1500m a Štěpán Frühauf 2. místo v běhu na 1500m.

V celkovém pořadí “větších” škol jsme obsadili 6. místo. Pořadí bylo určené součtem bodů, které závodníci umístění na 1. až 10. místě získávali pro svou školu. Za naši školu tak kromě medailistů ještě bodovali N. Biňovská, J. Bohdalová, E. Boháčová, štafeta mladších žákyň, A. Skorunková, T. Pavlyková, M. Janíček a O. Hlavnička. 

A jak vnímali účast na Okresní atletické olympiádě 1. stupně Soňa Boháčová a Matěj Perník z 5. A?

Ráno jsme přijeli do atletického areálu u školy v Kaplici. Hned po příjezdu jsme si odložili věci, šli jsme na sprinty. Na sprintech se startovalo z bloků. Vždycky byli rozběhy, ve kterých běželo pět lidí vedle sebe. Podle času se postupovalo do finále A, kde se běželo o první až páté místo. Postupovalo se i do finále B, kde se běželo o šesté až desáté místo. Do finále B u holek se dostaly dvě holky od nás  - Nela Neumannová a Laura Turoňová. Do finále A u kluků postoupili od nás dokonce tři běžci v kategorii 4.- 5. třída  - Václav Kysela, David Chadim, Ronen Krief a jeden běžec v kategorii 2.- 3. třída - Marek Líkař. Marek Líkař uspěl a získal ve sprintu stříbrnou medaili. Po sprintech se šlo na skok daleký (skok do písku). Tam od nás uspěli dva kluci  - Marek Líkař a David Chadim. Marek Líkař vyhrál  a David Chadim byl ve své kategorii třetí. Po skoku do dálky se šlo házet krikeťákem. Kde od nás uspěl Marek Líkař, ale  ostatní naši sportovci byli čtvrtí a pátí, takže to považujeme za úspěch. Když skončil hod míčkem, následovaly vytrvalostní běhy. Holky běželi 600 metrů a kluci 800. U holek uspěla Soňa Boháčová se třetím místem a Nela Neumannová čtvrtým. Kluci nás také podpořili svým dobrým výkonem a i díky tomu jsme si odvezli pohár za třetí místo mezi “velkými” školami. 

Na stupních vítězů stály mezi “velkými” školami: 

ZŠ Školní Kaplice, ZŠ Fantova Kaplice, ZŠ Plešivec


Všem soutěžícím z 1. a 2. stupně děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy. 

Fotogalerie

Jitka Novotná