Vážení rodiče, milí žáci, rádi bychom Vás informovali, že se nám podařilo zajistit výjimečnou možnost testovat žáky v naší škole metodou PCR. Rádi této příležitosti využijeme a chceme Vás informovat o výhodách spojených s touto formou testování.


18.05.2021

- Testuje se pouze 1 x za 14 dnů, a to od středy 26. 5. 2021

 - Odběr se provádí komfortně a bezpečně ze slin na odběrový tampón v ústech (ne „pliváním“ ani výtěry z nosu). Odběrové soupravy BiCoV od špičkového českého výrobce Bioinova (Akademie věd ČR)

 - Odběr provádí v jednotlivých třídách vyškolená krumlovská zdravotní sestřička, nicméně samotný odběr není invazivní a nejedná se tedy o poskytování zdravotní péče

 - Pokud byste s provedením odběru sestřičkou nesouhlasili, dítě si může dle předaných instrukcí odběr provést samo bez kontaktu s třetí osobou.

 - Odebírání vzorků omezuje výuku minimálně, probíhá během dopoledne postupně v jednotlivých třídách

 - Laboratorní vyšetření vzorku metodou PCR je mnohonásobně přesnější a tedy ochraňující.

 - V případě karanténních opatření mohou být zasažení žáci (i další členové domácnosti izolovaného žáka) znovu odebráni přednostně na vyhrazeném odběrovém místě v Českém Krumlově a vyšetření je hrazeno pojišťovnou.

 - Škola nesděluje vyšetřující laboratoři osobní údaje žáků (sděluje pouze jméno, příjmení a třídu). Osobní údaje, stejně jako při návštěvě lékaře, je povinné sdělit pouze u pozitivně testovaných žáků a následně žáků, které hygiena pošle do karantény.

 - Pro rodiče neznamená přechod na testování PCR metodou žádnou změnu – pouze v případě pozitivního testu či uvalení karantény na své dítě je nutné (což ale platí obecně) pro účely pojišťovny dát zdravotnickému zařízení souhlas s poskytnutím zdravotní péče nezletilému, aby mohlo být vyšetření hrazeno zdravotní pojišťovnou.

  

Věříme, že se nám podařilo zajistit maximální komfort a ochranu pro Vás, Vaše děti i náš pedagogický sbor.

 V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat.

Vedení školy