Projekt Rodiče do škol

Rozbalte si informace


V úterý 9. 11. proběhlo první setkání projektu Rodiče do škol. Projekt jsme připravili pro rodiče žáků naší školy s úmyslem, aby si sami rodiče prožili to, co se učí jejich děti a jakým způsobem se danou látku učí. V nabídce jsme měli čtyři dílny (dvě pro 1. stupeň a dvě pro 2. stupeň).

Naplnit se podařilo pouze dílnu zaměřenou na Hejného matematiku. Účastníci dílny se zažili hravou hodinu matematiky, kterou provázali D. Kopřivová, B. Neumannová a I. Dvořáková. Celá dílna byla zaměřena na práci s krychlemi. Rodiče pracovali velmi živě a aktivně, spolupracovali mezi sebou a živě diskutovali. Od učitelek vždy dostali informaci a zdůvodnění, co na dané aktivitě u dětí sledujeme a co se danou aktivitou dětí učí.

Velmi děkujeme všem zúčastněním rodičům za návštěvu a kolegyním za výbornou přípravu a vedení dílny. Věřím, že si všichni odpoledne ve škole užili a očekávám, že na dalším setkání v lednu se opět uvidíme.

Lukáč Boháč

Fotogalerie