Soutěž Mladých zdravotníků

Rozbalte si informace


V pondělí 16. 5. se konalo okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků, kterého se zúčastnila děvčata z 8. C.

Akci připravil Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov. Ve starší kategorii se do soutěže přihlásilo celkem sedm pětičlenných družstev. Pro děti bylo připraveno několik soutěžních stanovišť, kde musely prokázat své znalosti z první pomoci (např. ošetření masivního krvácení, bezvědomí, zlomeniny, astmatického záchvatu, poranění břicha).

Přestože naše družstvo (ve složení Niki Salonová, Josefka Šmejkalová a Terka Pavlyková) mělo oproti ostatním hlídkám velkou nevýhodu v počtu členů (dvě děvčata onemocněla), výsledek byl perfektní. Holky obsadily celkové třetí místo, za které zaslouží velkou pochvalu.

Fotogalerie

Jitka Novotná