Dnes 29. září jsme měli na naší škole zábavný sportovní den s tenistou Janem Váňou, za který jsme moc vděční. Paní učitelky ze všech páťáků losem, sestavily pětice. Na hřišti jsme se sešli se svým družstvem a vybrali si kapitána, kterému pan Váňa psal výsledky fixou na ruku. To bylo vtipné.


30.09.2021

Poté jsme hráli mezi sebou florbal a fotbal bez brankářů, trefovali tenisové míčky raketou do bazénu a stavěli sportovní stavby ze stavebnice SEVA. Postavili jsme basketbalový koš, olympijský stadion, bazén, fotbalové hřiště, tenisovou raketu. Potom musel náš vybraný mluvčí obhájit, proč jsme postavili zrovna takovou stavbu. Za každou disciplínu jsme mohli získat jeden nebo dva body. Na konci se body sečetly a vítězné družstvo mezi sebou ještě dále soutěžilo o celkového vítěze. Nebyl to jednoduchý boj. Bylo potřeba trefit do malé branky tři florbalové míčky, tři tenisové a tři frisbee talíře. Po napínavém a nervy drásajícím soutěžení měli Gábinka Kalistová a Matyáš Tvrzník stejný počet vstřelených branek, proto o vítězi rozhodl kop míčem do branky. Gábince se nakonec podařilo vstřelit gól a zvrátila výsledek ve svůj prospěch. Odměnou nám byly sladké zdravé tyčinky a Gábince postup do republikového klání. Celkově se nám disciplíny moc líbily a užili jsme si krásný společný sportovní den.

Fotogalerie

Páťáci