Vítězka jičínské literární soutěže

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Vítězka jičínské literární soutěže >

V dubnu byla nadačním fondem Jičín – město pohádky spolu s Knihovnou Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlášena literární soutěž na téma „Příběhy o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru“.

01.09.2017

Do soutěže přišlo mnoho pohádek z různých koutů naší republiky, ne všechny však mohou patřit mezi ty vítězné. O to větší ctí je mi oznámit, že zrovna naší žákyni Karolíně Mikešové ze 7.B se to s její pohádkou podařilo. Karolínina pohádka, která nese název „O Rumcajsovi a jeho tajném lesíku“ zaujala porotu a byla nominována na jednu z hlavních cen.

Vítězce bude na vyhlášení výsledků, které proběhne 15. září, předána jedna z hlavních cen literární soutěže. Předávání se zúčastní dokonce i sám patron festivalu – herec Jiří Lábus.

Káje moc gratuluji, děkuji za výbornou reprezentaci naší školy a přeji kvalitní zážitek ze slavnostního vyhlášení. Dále děkuji i Martinu Gallistlovi ze 7.B za jeho originální příspěvek, který se sice nedostal mezi pár nejlepších, ale jistě pobavil nejednoho porotce. Oba dva příspěvky si můžete přečíst zde.

Všem našim žákům přejeme mnoho podobných úspěchů v novém školním roce.

Monika Žohová