Název výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích a příležitost vyrazit učit se i mimo školu. V muzeu se nás ujal pan Faktor, který nabídl dětem výukový program věnovaný historii měření času. Navázal tak na nedávné učivo z hodin fyziky. Programu se zúčastnila třída 6.B a nezklamala. Téměř na všechny záludné otázky pana Faktora děti uměly odpovědět.

30.05.2022

Takže jsme si zopakovali to, co jsme o čase věděli, doplnili si pár nových informací a prohlédli si expozici hodin. Posvítit jsme si mohli na sluneční hodiny, viděli jsme kapesní přenosné sluneční hodiny, hodiny, kde čas ukazovala želvička poháněná magnetem a řadu historických exemplářů hodin.
Po výstavě zbyl čas na výšlap na Černou věž a nádherná českobudějovická panoramata.
Když se snoubí docela fajn počasí s fajn partou dětí, máte za sebou příjemný den a na co vzpomínat.
Návštěvu výstavy můžeme doporučit všem, bude v muzeu až do února příštího roku.
Pavel Lukášek, Mariana Nováková a 6.B