Slavnostní vernisáž výstavy - úspěchy našich žáků

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Slavnostní vernisáž výstavy - úspěchy našich žáků >

Ve středu 31. 10. byla slavnostně otevřena výstava „Unesco pro mladou generaci aneb Život v památkách“ v prostorách Městského úřadu v Českém Krumlově. Výstavu uvedla svým proslovem paní místostarostka paní Ing. Jitka Zikmundová a ředitel CPDM Mgr. Vlastimil Kopeček.

01.11.2012

Centrum pro pomoc dětem a mládeži a město Český Krumlov převzaly záštitu nad touto akcí, a to v souvislosti s 20. výročím zapsání Českého Krumlova do UNESCA.

Na výstavě byla oceněna a vyhlášena díla ve třech soutěžních kategoriích, a to malba a kresba, fotografie a video. Žáci naší školy prokázali, že mají velmi silné estetické cítění a výtvarnou schopnost. Podařilo se jim v silné konkurenci prací žáků českokrumlovských škol a studentů ZUŠ zaujmout porotu. V kategorii kresba a malba žáků věkové kategorie10-15 let získal 1. místo za linoryt detailu Českého Krumlova náš bývalý žák Kryštof Píša, který je od letošního roku žákem gymnázia. Tuto práci vytvořil loni, ještě v době, kdy studoval na naší škole. Zasloužené 3. místo v téže kategorii patří Janu Schwarzovi, za kresbu portrétu šlechtičny s dítětem. V kategorii fotografie se žáci z fotografického kroužku naší školy umístili na třech prvních místech.

Chtěla bych poděkovat a poblahopřát všem oceněným, ale i těm žákům naší školy, kteří se soutěže zúčastnili. Pokud budete mít chuť a náladu, nenechte si tuto osobitou výstavu ujít, neboť ji můžete zhlédnout až do 31. prosince tohoto roku.

Jaroslava Skříčilová