15.05.
2024

Branný den

14. 5. se šest žáků 9. B Kája Kalianková, Ema Boháčová, Naty Biňovská, Honza Neubauer, Flilip Frisch a Kuba Hálek účastnili oblastního kola branného závodu. Vyzkoušeli si věci ze zdravovědy – jako transport raněného, ošetření poranění kotníku, masáž srdce; dělali fyzické testy – kliky, dřepy, člunkový běh; orientaci v terénu a na závěr také střelbu ze vzduchovky a hod granátem na cíl.

14.05.
2024

Sochy v Boudě 6.C

V úterý 14. 5. navštívila 6.C akci pořádanou nízkoprahovým centrem pro děti a mládež v Českém Krumlově. Žáci si mohli vyzkoušet jaká je práce se dřevem a dlátem, rytí linorytů, tvorba tisku a skládáni origami.

14.05.
2024

Den bez tašek

Již druhým rokem se na naší škole 7. května konal den bez tašek. Do celé akce se mohl zapojit každý, kdo chtěl. Na chodbách školy a ve třídách jsme viděli celou plejádu originálních nápadů. Zároveň měli žáci možnost hlasovat o nejlepší "ne-tašku", výsledky najdete níže. Všem, kteří se zapojili velmi děkujeme za netradiční den ve škole. Školní parlament

10.05.
2024

Květinový den

Ve středu 15. května proběhne po celé naší republice Český den proti rakovině (známý také pod názvem Květinový den), do kterého se zapojí žáci 9. tříd naší školy.

07.05.
2024

Školní zájezd do Londýna

V minulém týdnu se přihlášení žáci z 9. a 8. tříd podívali do Londýna. Cesta autobusem byla velmi dlouhá, neboť nás na čtyři hodiny zdržela autonehoda, ale všichni jsme to zvládli na výbornou.

30.04.
2024

Matematický klokan

Jako každý rok se žáci naší školy zúčastnili soutěže Matematický klokan, kde ti nejmladší řešili 18 úloh, starší žáci 24 úloh. Zde jsou výsledky účastníků z naší školy a porovnání nejlepších v rámci okresu Český Krumlov.

19.04.
2024

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání na školní rok 2024/2025

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, v přiloženém dokumentu naleznete rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání na příští školní rok. Do jaké třídy Vaše dítě nastoupí a bližší informace o zahájení projektu Nanečisto Vám budou zaslány v nejbližších dnech budoucími třídními učitelkami na Váš email. V případě dotazů se obracejte na vedení školy.

08.04.
2024

Proběhl zápis do 1. tříd

V pátek 5. 4. 2024 od 13:00 do 17:00 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. tříd. Budoucí prvňáčci ve skupinkách plnili různé úkoly za doprovodu kouzelníků a víl, žáků 8. tříd, kteří s nimi od září budou více spolupracovat. Děti byly šikovné a jednotlivé činnosti bez větších problémů absolvovaly. Na závěr si zařádily v tělocvičně, kde pro ně byly připraveny sportovní aktivity.

03.04.
2024

Návštěva předškoláků z MŠ ve škole

V uplynulých dnech si přišli prohlédnout prostředí školy předškoláci z mateřských školek MŠ Plešivec I. a MŠ Plešivec II. Třídní učitelky 1. tříd si pro ně se svými žáky připravily zajímavé a zábavné aktivity. Prvňáčci i budoucí prvňáčci si to společně moc užili a příjemně se naladili na zápis, který je čeká již tento pátek 5. 4. 2024. Na všechny se moc těšíme.

01.03.
2024

HUDEBNÍ POHÁDKA PRO DRUHÉ TŘÍDY

Do notového království v ZUŠ Český Krumlov jsme se v úterý 20. února vydali s žáky druhých tříd. Viděli jsme i slyšeli ukázky různých dechových nástrojů a společně jsme si zazpívali lidové písně. Dětem se podařilo rozluštit hudební hádanky a vysvobodit královskou rodinu ze zakletí. Ta jim za odměnu zahrála královský koncert. Ve fotogalerii se podívejte na to, jak se koncert líbil žákům z 2. A.

29.02.
2024

Šachy - krajský přebor

V úterý 20. 2. se také naše škola zúčastnila Krajského přeboru škol družstev v šachu, který se konal v Nových Hradech. Naši školu reprezentovali Matyáš Vařil (8.B), Tomáš Dvořák (4.A), Štěpán Puffer (7.B) a Martin Brouček (8.B).

22.02.
2024

Charitativní sbírka

V lednu se uskutečnila na naší škole charitativní sbírka dětského oblečení a obuvi pro azylový dům pro matky s dětmi Kamínek v Českém Krumlově. Výsledek byl nad naše očekávání (naplněná celá dodávka). Sbírka byla vřele přijata a posloužila potřebným lidem v nelehké životní situaci. Všem, kteří přispěli na dobrou věc velmi děkujeme. Školní parlament

22.02.
2024

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

V pátek 16. 2. se v DDM Český Krumlov konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naši školu zde reprezentovali Tereza Jirková (7.B) a Michal Křešnička (8.B). Navzdory silné konkurenci se Terka Jirková umístila na 1. místě v kategorii mladších žáků. Oběma žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a Terce moc gratulujeme ke krásnému umístění. Mgr. Linda Veselá

21.02.
2024

Lyžařský výcvik 7. B

Lyžování je báječný sport, který sedmáky baví už řadu let. V tomto roce se vydali zdokonalit své lyžařské umění a dovednosti do lyžařského střediska Kramolín. Udržet nohy ve "špagetách" na lyžích jim šlo téměř samo. Sem tam se objevila nějaká ta pizza, která se v průběhu týdne zmenšovala, až zmizela nadobro.

19.02.
2024

Ředitelské volno 1. 3. 2024

Vážení rodiče, z důvodu dlouhodobě naplánovaného DVPP celého pedagogického sboru stanovuji na pátek 1. 3. 2024 ředitelské volno. V provozu nebude školní družina ani školní jídelna. Děkujeme za pochopení a spolupráci. S pozdravem Mgr. Lukáš Boháč, ředitel školy

19.02.
2024

Deváté třídy navštívily divadlo

V pátek 16. 2. jsme s žáky devátých tříd navštívili v českokrumlovském divadle představení Balada pro banditu, muzikál na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Na jevišti se odehrával dramatický příběh o lásce, zradě i touze po svobodě. Důkazem toho, že se hra žákům líbila, byl dlouhý potlesk, kterým odměnili herce a jejich výkony.

19.02.
2024

Změna obědů 19. - 23. 2. 2024

Vážení rodiče, z provozních důvodů se v týdnu od 19 . 2. do 23. 2. 2024 bude vařit pouze oběd č. 1. Přihlášený oběd č. 2 je každému strávníkovi změněn na oběd č. 1. Děkujeme za pochopení. Vedoucí jídelny

08.02.
2024

Provoz školy obnoven

Vážení rodiče, v první řadě vám chci poděkovat za výbornou spolupráci a vzájemnou komunikaci. Dnes do školy nepřišlo žádné dítě. Dále oznamuji, že se potrubí podařilo opravit a zítra (pátek 9. 2. 2024) bude chod školy bez omezení v normálním režimu.

07.02.
2024

Z důvodu havárie je škola ve čtvrtek 8. 2. zcela uzavřena

Vážení rodiče, bohužel oznamuji, že havarijní stav hlavního potrubí se nepodařilo dnes opravit. Proto musím zítra, tj. čtvrtek 8. 2. 2024, z hygienických a provozních důvodů školu zcela uzavřít (včetně ranní družiny). Omlouvám se za komplikace, ale jiné řešení není možné. Věřím, že zítra se oprava podaří a v pátek bude škola opět v provoz bez omezení.

07.02.
2024

Důležité upozornění

Vážení rodiče, věnujte prosím pozornost důležitému oznámení. V současné chvíli řešíme havárii na hlavním vodovodním potrubí v areálu školy. Ve spolupráci se zřizovatelem podnikáme kroky k nápravě. Vzhledem k tomu, že zatím neznáme rozsah havárie, nedokážeme posoudit délku trvání oprav. Je možné, že z hygienických důvodů bude muset být škola zítra uzavřena.

15.01.
2024

Sbírka pro Aničku - kolegyni z TGM

Vážení rodiče, dostali jsme informaci od pana ředitele J. Haláčka ze ZŠ Masarykova Český Krumlov, že pořádají sbírku pro jejich kolegyni, které o víkendu v Kamenném Újezdu bouchl v domě plyn a v jedné vteřině přišli o všechno. Rodina je naštěstí v pořádku, cítili plyn a těsně před výbuchem stihli z domu odejít, ale nemají vůbec nic.

11.01.
2024

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce 2023

Ve čtvrtek 10. ledna proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii mladších a starších žáků druhého stupně. První část byla zaměřena na poslechové dovednosti. Následovala druhá konverzační část, kde se žáci představili, popsali obrázek a volně hovořili na dané téma. Celkem se soutěže zúčastnilo 14 statečných.

03.01.
2024

18. společenský večer zaměstnanců a přátel školy

Dne 22. března 2024 se v kájovském Konibaru uskuteční od 19:30 hodin již 18. společenský večer zaměstnanců a přátel školy. K tanci a poslechu bude hrát skupina Hey Apple. Přijďte si zatančit, zazpívat, pobavit se. Vstupenky jsou k dispozici u Mgr. Petra Ondřicha (tel. 773 444 587).

14.12.
2023

Vánoční Jarmark ve škole

V prostorách naší školy se na konci listopadu konal Vánoční Jarmark. Na stolcích se objevily výrobky od dětí všech věkových kategorií, od ručně vyráběných vánočních dekorací po krásné adventní věnce. Děti strávily několik dnů vytvářením svých výrobků, aby je mohly prezentovat na jarmarku.

13.12.
2023

Mikuláš, čerti a andělé ve škole

Školní parlament si přichystal milé překvapení pro žáky prvního stupně. Převlečeni za Mikuláše, anděly a čerty postupně obešli všechny třídy, kde spravedlivě obdarovali drobnou sladkostí či zdravou zeleninou.

13.12.
2023

Deváté třídy jako zastupitelstvo města Český Krumlov

Žáci 9. tříd v rámci hodin výchovy k občanství si vyzkoušeli, jaké to je být v roli zastupitele města. V obou třídách diskutovali, s čím jsou ve městě Český Krumlov spokojení a s čím ne. Ve finální hodině žáci rozhodovali, jaký projekt by podpořili, kdyby byli opravdovými zastupiteli.

13.12.
2023

Florbalový turnaj

Školní výběr florbalu se zúčastnil turnaje v Kaplici. Náš školní tým předvedl solidní výsledek a umístil se na 3.místě. Bohužel o vlásek týmu unikl postup do dalšího krajského turnaje. Reprezentanti školního výběru: Šimon Fruhauf, Lukáš Neubauer, David Chadim, Matěj Perník, Stanislav Galeštok, Tomáš Kalkuš, Petr Kožišník, Ronen Krief.

05.12.
2023

Poděkování za sbírku ke dni Válečných veteránů

V listopadu se naše škola stala poprvé sbírkovým místem ke Dni válečných veteránů. Zájemci si u nás mohli zakoupit symbolické vlčí máky. Výtěžkem sbírky jsme přispěli na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo. Všem, kteří se aktivně zapojili a přispěli, patří velké poděkování.

29.11.
2023

PŘÍPRAVY NA JARMARK 9.B + 1.A

Dnes jsme se v rámci spolupráce s prvňáčky zúčastnili společného tvoření. Vyráběli jsme ozdoby na vánoční stromeček. Všichni se zapojili. Někteří prvňáčci byli dokonce šikovnější a zručnější než někteří deváťáci. Všude panovala vánoční atmosféra. Na závěr jsme našimi ozdobami ozdobili stromeček u hlavního vchodu. Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další společnou akci.

20.11.
2023

Vánoční Jarmark

Dne 30. 11. od 15:00 naše škola již tradičně pořádá Vánoční jarmark. Naladíme se společně na nadcházející advent a podpoříme afrického studenta Amadoua. Zároveň bude opět možnost věnovat knihu škole a vašim dětem. Budeme rádi, když se uvidíme v hojném počtu a těšíme se na společné chvíle.

20.11.
2023

Hudební program pro 9. třídy v knihovně

Ve středu 15. listopadu navštívily deváté třídy Městskou knihovnu v Českém Krumlově. Protože si připomínáme výročí sametové revoluce, také téma besedy bylo aktuální: Karel Kryl – písničkář a autor protestsongů. Zajímavé povídání o autorově životě bylo doplněno o ukázky písní a čtení z knih.

16.11.
2023

Kdo nejí houby, ať zvedne ruku!

Když se řekne slovo „houba“, většina z nás si představí hřib, bedlu, muchomůrku. Málokdo však ví, že mezi houby patří také kvasinky. Chléb, víno, sýry, pivo, dokonce i kyselé okurky. To všechno mají tyto jednobuněčné houby na svědomí.

14.11.
2023

Zkoumáme mechy

Co zadrží víc vody? Houba na mytí nádobí, nebo mech? To je otázka, nad kterou bádali žáci šestých tříd v hodině přírodopisu.

07.11.
2023

Den válečných veteránů na naší škole

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu u příležitosti konce první světové války (11. 11. 1918). Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Naše škola se zapojila do sbírky ke Dni válečných veteránů.

01.11.
2023

EXKURZE PÁTÝCH TŘÍD DO PRAHY

V pátek 13. 10. jsme se vypravili do Prahy, abychom se podívali na památky, o kterých jsme se učili. Vyrazili jsme autobusem brzy ráno a ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Krumlova. V Praze na nás čekali dva milí průvodci, kteří nás celým dnem provázeli. Viděli jsme Pražský hrad, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Valdštejnskou zahradu.

30.10.
2023

Spaní ve škole se 7. B

Před podzimními prázdninami jsme se domluvili, že si po roce zopakujeme dětmi i dospělými oblíbené spaní ve škole. V tomto roce byla akce naplánována trochu jinak než v letech předchozích. Její program a organizaci jsme vložili do rukou sedmáků samotných. Děti si přípravu na spaní rozdělily mezi sebe a naplánovaly zábavu na celý večer. Skoro jsme zapomněli jít i spát :o), jak jsme se dobře bavili.

24.10.
2023

4.B putovala časem

Ve středu 18. 10. jsme společně nasedli za mrazivého rána do vlaku a vydali se směr Třísov. Tam jsme čekali na pana Smrže, se kterým nás čekalo putování nejen časem, ale také okolní přírodou. Nejdříve jsme se vydali ke Keltům a pomocí různých pohybových her jsme si přiblížili jejich období. Nejen těla dostala zabrat, ale také hlavičky, protože děti přemýšlely nad správností tvrzení ohledně Keltů.


<< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující >>