20.11.
2023

Vánoční Jarmark

Dne 30. 11. od 15:00 naše škola již tradičně pořádá Vánoční jarmark. Naladíme se společně na nadcházející advent a podpoříme afrického studenta Amadoua. Zároveň bude opět možnost věnovat knihu škole a vašim dětem. Budeme rádi, když se uvidíme v hojném počtu a těšíme se na společné chvíle.

20.11.
2023

Hudební program pro 9. třídy v knihovně

Ve středu 15. listopadu navštívily deváté třídy Městskou knihovnu v Českém Krumlově. Protože si připomínáme výročí sametové revoluce, také téma besedy bylo aktuální: Karel Kryl – písničkář a autor protestsongů. Zajímavé povídání o autorově životě bylo doplněno o ukázky písní a čtení z knih.

16.11.
2023

Kdo nejí houby, ať zvedne ruku!

Když se řekne slovo „houba“, většina z nás si představí hřib, bedlu, muchomůrku. Málokdo však ví, že mezi houby patří také kvasinky. Chléb, víno, sýry, pivo, dokonce i kyselé okurky. To všechno mají tyto jednobuněčné houby na svědomí.

14.11.
2023

Zkoumáme mechy

Co zadrží víc vody? Houba na mytí nádobí, nebo mech? To je otázka, nad kterou bádali žáci šestých tříd v hodině přírodopisu.

07.11.
2023

Den válečných veteránů na naší škole

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu u příležitosti konce první světové války (11. 11. 1918). Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Naše škola se zapojila do sbírky ke Dni válečných veteránů.

01.11.
2023

EXKURZE PÁTÝCH TŘÍD DO PRAHY

V pátek 13. 10. jsme se vypravili do Prahy, abychom se podívali na památky, o kterých jsme se učili. Vyrazili jsme autobusem brzy ráno a ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Krumlova. V Praze na nás čekali dva milí průvodci, kteří nás celým dnem provázeli. Viděli jsme Pražský hrad, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Valdštejnskou zahradu.

30.10.
2023

Spaní ve škole se 7. B

Před podzimními prázdninami jsme se domluvili, že si po roce zopakujeme dětmi i dospělými oblíbené spaní ve škole. V tomto roce byla akce naplánována trochu jinak než v letech předchozích. Její program a organizaci jsme vložili do rukou sedmáků samotných. Děti si přípravu na spaní rozdělily mezi sebe a naplánovaly zábavu na celý večer. Skoro jsme zapomněli jít i spát :o), jak jsme se dobře bavili.

24.10.
2023

4.B putovala časem

Ve středu 18. 10. jsme společně nasedli za mrazivého rána do vlaku a vydali se směr Třísov. Tam jsme čekali na pana Smrže, se kterým nás čekalo putování nejen časem, ale také okolní přírodou. Nejdříve jsme se vydali ke Keltům a pomocí různých pohybových her jsme si přiblížili jejich období. Nejen těla dostala zabrat, ale také hlavičky, protože děti přemýšlely nad správností tvrzení ohledně Keltů.

20.10.
2023

Školní fotbalová reprezentace

Naše škola se po delší době zúčastnila fotbalového turnaje. Tým složený z žáků 7. a 8. tříd statečně bojoval a vzdoroval starším klukům z ostatních škol. Ve velmi pěkných zápasech předvedli své fotbalové kvality a dosáhli na druhé místo. Společně jsme si pak slíbili, že v příštím roce je vítězství naše.

16.10.
2023

Sportovní den mládeže s TAJV v Českém Krumlově

Ve středu 11. 10. 2023 se uskutečnil 3. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Českém Krumlově na venkovním multifunkčním hřišti ZŠ Plešivec pro žáky školy. Sportovní akce TAJV v Českém Krumlově patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

06.10.
2023

Volby do žákovského školního parlamentu

Minulý týden na naší škole proběhly volby do školního parlamentu. Žáci si mohli zvolit přes systém Bakaláři svého zastupitele. Dne 5. 10. proběhlo slavnostní jmenování členů školního parlamentu za přítomnosti pana ředitele školy. Všem zvoleným členům gratulujeme.

05.10.
2023

Není šroubek jako šroubek,

zjišťují osmáci v předmětu konstrukční činnosti. Rozdíl mezi M8x20 a M8x25 nebo M8x20 a M6x20 zdá se býti zanedbatelný do okamžiku, kdy to prostě nejde. Učíme se nejen rozlišovat jednotlivé druhy spojovacích materiálů, měřit s přesností na milimetry, ale i pečlivě číst v plánku a skládat k sobě díly, které k sobě patří.

02.10.
2023

Nenech to být (NNTB) - schránka důvěry

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky, kyberšikanu, užívání návykových látek, sebepoškozování, domácí násilí apod.

27.09.
2023

Kdo si hraje, nezlobí (ani ve fyzice)

Taje elektrické energie a jejího využítí jsou přemětem zkoumání v devátém ročníku. K praktickému zkoumání účinků elektrické energie jsme využili stavebnice. Dle vlastního uvážení a nebo podle manuálu, který je plný projektů jsme sestavovali různé možnosti využití elektřiny. A kdo si hraje, nezlobí. A nakonec jsme si zahráli i nahlas, protože jsme si postavili rádio. Z jakých součástek?

25.09.
2023

Společná hodina Výtvarné výchovy 1. B a 9.A

V září nám začal společný program s prvňáky. Byli jsme šťastní, že jsme s nimi měli možnost spolupracovat. Na společné výtvarné výchově se nám podařilo vytvořit mistrovská díla, což můžete posoudit ve Fotogalerii níže. Moc jsme si to všichni užili! - Ondřej Klampfl 9.A

19.09.
2023

Ředitelské volno 29. 9. 2023

Vážení rodiče, na pátek 29. 9. 2023 vyhlásil ředitel školy z provozních důvodů ředitelské volno. V provozu nebude ani školní družina, ani školní jídelna. Všem žákům bude oběd automaticky odhlášen. Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

04.09.
2023

Přivítání nových prvňáčků

Na naší škole proběhlo slavnostní přivítání prvňáčků. V nové roli školáků je pozdravil ředitel školy Mgr. Lukáš Boháč a zároveň jim popřál mnoho štěstí a úspěchů na naší škole. Za město Český Krumlov uvítal žáky místostarosta pan Zbyněk Toman, který zároveň popřál třídním učitelkám trpělivost a předal jim květiny.

28.08.
2023

Organizace prvního týdne školního roku 2023/2024

Milí žáci a vážení rodiče, v pondělí 4. září začíná nový školní rok. Vaši učitelé, asistenti, vychovatelé i ostatní zaměstnanci školy se na vás již těší. Přejeme vám pohodový začátek, příjemné a bezpečné prostředí ke vzdělávání, mnoho radosti se spolužáky i pedagogy a dobrý pocit z odvedené práce.

23.06.
2023

Výlet 5.B - Klíč

Od pondělí 19. 6. do středy 21. 6. se třída 5.B vydala na výlet. A výlet to nebyl ledajaký! Jeho cílem bylo získat klíč. K čemu? K uzamknutí 1. stupně a odemknutí stupně druhého. Jak si žáci tuto cestu užili? A povedlo se získat klíč všem? To si můžete přečíst v článku žákyně 5.B Elišky Dudové. :-)

20.06.
2023

Matematický úspěch

Výsledky letošního Matematického klokana přinesly pro naši školu velký úspěch. Adam Karlíček, žák 9.C, se v kategorii Kadet svým výkonem umístil na 3. místě v rámci celé ČR.

20.06.
2023

Třídní výlet 6. B

Ve středu 14. 6. jsme se ráno vydali vlakem do Hluboké nad Vltavou, kde jsme měli zaplacené ubytování na dvě noci. Sporthotel Barborka, ve kterém jsme byli ubytovaní, nás přivítal hezkými pokoji, a ještě hezčím zázemím vybízejícím ke sportovním aktivitám. Zahráli jsme si fotbal, volejbal, zaskákali na trampolíně, zaplavali v bazénu.

20.06.
2023

6. B a výšlap na Kleť

V pondělí 19. 6. 2023 jsme se my, šesťáci, nadšeně vydali společně s třeťáky na Kleť. Výstup na Kleť nám dával zabrat, ale všichni jsme asi po dvou hodinách cesty vystoupali až na vrchol hory. Po svačince a posílení se nanukem jsme se vydali na cestu zpět. U Modrého obrazu jsme se rozloučili s mladšími kamarády ze 3. B a pokračovali po svých až do školy na oběd.

13.06.
2023

3.B v grafitovém dole

V úterý 13. 6. 2023 jsme s dětmi ze 3. B navštívili Grafitový důl v Českém Krumlově. Přivítal nás pan průvodce, který nás vybavil na cestu do dolu gumovkami a svítilnami. Nasedli jsme do vláčku a vydali jsme se na cestu. Jízda vláčkem byla dobrodružná, ale podle některých dětí bohužel krátká. Poté už jsme museli ťapkat po svých vlastních.

13.06.
2023

Třídní svatba 6.B

V pátek 9. 6. 2023 si žáci 6. B vyzkoušeli přípravy na svatební den. Děti si mezi sebe rozdělily úlohy a role. Každé z nich přispělo svou aktivitou, aby v tento velký den vše klapalo. Mladé snoubence Martina a Natku oddávala Lucka, která si připravila pěknou svatební řeč. Oporou jí při obřadu byla Terka v roli matrikářky.

07.06.
2023

Mauthausen

Dne 6. 6. 2023 navštívili žáci 9. tříd koncentrační tábor Mauthausen v Rakousku. Záměrem zájezdu bylo připomenout hrozné události, které se děly během 2. světové války. Žáci si mohli prohlédnout všechny prostory a také si třeba přečíst spisy psané přímo lidmi, kteří si koncentračním táborem prošli.

05.06.
2023

Učitelé ZŠ Plešivec se připravují na výletový týden

V rámci ředitelského volna v pátek 2. 6. se učitelé školili v poskytování 1. pomoci od Vodní záchranné služby ČČK na základně v Dolní Vltavici. Cílem bylo zodpovědně se připravit na situace, které mohou nejen při třídních akcích nastat. Všichni pedagogičtí pracovníci k výcviku přistoupili zodpovědně. Děkujeme týmu záchranářů VZS ČČK za cenné rady a zkušenosti z praxe.

30.05.
2023

Cvičný požární poplach

Vážení rodiče, dnes na naší škole proběhl cvičný požární poplach, který měl za úkol prověřit připravenost a schopnost zaměstnanců a žáků zvládnout evakuaci školy v případě požáru.

29.05.
2023

Umělecká terapie na naší škole

Milí rodiče, přijďte se s dětmi a společně s námi ponořit do tvorby umělecko-terapeutickými technikami, které budou od začátku nového školního roku zdarma dostupné žákům naší školy. Od září 2023 otevíráme v naší škole nový prostor pro uměleckou terapii.

29.05.
2023

4.A na výtvarném projektu Sochy a děti v Boudě

Dne 19. 5. jsme se zúčastnili výtvarného projektu „Sochy a děti“, který pořádalo CPDM,o.p.s. prostřednictvím pracoviště NZDM Bouda.  Smyslem projektu bylo přiblížit dětem sochařskou práci, jako možnou alternativu budoucího povolání a možnost kvalitního trávení volného času. Jde o to, aby si děti osahaly práci se dřevem, vyzkoušely si držení dláta a paličky.

25.05.
2023

Třídní svatba 6. A

V pátek 19. 5. se v 6. A konala důležitá událost – třídní svatba. V rámci výuky výchovy k občanství si děti vyzkoušely, co všechno takový svatební den obnáší.

23.05.
2023

Ředitelské volno - pátek 2. 6. 2023

Vážení rodiče, z důvodu dlouhodobě naplánovaného DVPP a zdravotního školení celého pedagogického sboru stanovuji na pátek 2. 6. 2023 ředitelské volno. V provozu nebude z důvodu malého počtu přihlášených žáků školní družina a školní jídelna. Děkujeme za pochopení a do posledních dnů školního roku přejeme trpělivost a dobrou náladu. S pozdravem Mgr. Lukáš Boháč, ředitel školy

22.05.
2023

Filmová hudba

Ve středu 17. května jsme vyrazili s osmáky do Městské knihovny v Českém Krumlově abychom si zpestřili hodiny hudební výchovy. Program žákům přiblížil počátky filmu a filmové hudby a seznámil je například s tím, jak se pomocí hudby dá ve filmu pracovat s napětím a s pocity.

10.05.
2023

9.A a 9.B, toulky Prahou

V úterý 9. 5. 2023 se třídy 9.A a 9.B vydaly do hlavního města Prahy. Den to byl opravdu nabitý, od začátku do konce. Fotodokumentaci naší výpravy s komentářem můžete zhlédnout po rozkliknutí článku.

08.05.
2023

Květinový den

Ve středu 10. května proběhne po celé naší republice Český den proti rakovině (známý také pod názvem Květinový den), do kterého se zapojí žáci 9. tříd naší školy.

05.05.
2023

Změna obědů 9. a 11. 5.

Vážení rodiče, z provozních důvodů se od úterý 9 .5. do čtvrtka 11. 5. 2023 bude vařit pouze oběd č. 1. Přihlášený oběd č. 2 je každému strávníkovi změněn na oběd č. 1. Děkujeme za pochopení. Vedoucí jídelny


<< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující >>