7. A v českokrumlovské nemocnici

Hlavní stránka > Hlavní stránka > >


V pátek 8. 12. se 7. A vydala na exkurzi do českokrumlovské nemocnice.


10.12.2023

Využili jsme nabídky Mgr. M. Vyhlidalové a Mgr. P. Hrstkové prohlédnout si místa, do kterých se běžně nedostaneme.

V úvodu naší více než dvouhodinové návštěvy jsme se dozvěděli informace o historii a současnosti nemocnice. Teď už víme, jaká oddělení se v nemocnici nachází a s jakými profesemi se můžeme setkat.

Pak jsme se vydali na prohlídku rehabilitačního a gynekologicko – porodnického oddělení. Vrchní fyzioterapeutka O. Zvonařová nám ukázala přístroje, které se využívají při rehabilitační péči. Odvážlivci si vyzkoušeli motodlahu, perličkovou lázeň. Vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení L. Trojáková představila moderně vybavené pokoje, porodní sály a operační sál. Velkou radost nám udělaly budoucí maminky, které svolily, abychom s nimi sledovali ultrazvuk jejich miminek.

V závěru exkurze se nám věnovala vrchní sestra ARO G. Krobová. Připomněla základy první pomoci při zástavě dýchání a srdeční činnosti. Kdo chtěl, mohl si na figuríně vyzkoušet nepřímou srdeční masáž.

Z nemocnice jsme odcházeli plni dojmů a zážitků. Moc děkujeme všem sestřičkám, které se nám věnovaly – M. Vyhlidalové, P. Hrstkové, O. Zvonařové, L. Trojákové a G. Krobové za jejich ochotu a vstřícnost.

Fotogalerie

Jitka Novotná